Eaton Cutler-Hammer ATV3KDC30225XRU Automatic Transfer Switch 225A 480V ATC-300
Eaton Cutler-Hammer ATV3KDC30225XRU
Automatic Transfer Switch 225A 480V ATC-300
Wall mounted
AT-V-3-KD-C-3-0225-X-R-U
AT – Auto-matic
V – Vertical
3 – ATC-300
KD – Can accommodate 225-300 Amp
C – Fixed Mount, N(MCB) E(MCS)
3 – Pole
0225 – 225 A
X – 480V 60Hz